Inwestorze – o czym warto pamiętać

www.xm3.com.pl szkolenia z ochrony ochrona danych osobowych szkolenie ochrona danych osobowych szkolenia

Mając zamiar zainwestować pieniądze albo inne przedmioty, należy mieć na uwadze pewne fundamentalne zasady, które powinny towarzyszyć każdemu inwestorowi. Na początek należy pamiętać o planie inwestycji. Inwestor musi wiedzieć, dlaczego akurat wybrać chce ten, a nie jakiś inny fundusz.

Dodatkowo, musi określić jaki zysk jest przez niego oczekiwany oraz jakie będą jego działania w momencie pojawienia się zysku. Ponadto, trzeba także oszacować poziom ryzyka, który jesteśmy w stanie udźwignąć. Inwestor powinien także obmyślić plan działania, kiedy okaże się, że nastąpią przejściowe straty.

Druga rzecz to realne oczekiwania. Nie istnieje żadna gwarancja, iż zyski inwestora będą wynosić kilkadziesiąt procent w roku. Inwestor musi mieć świadomość, że rynek ulega zmianie i że nie zarobi kokosów w przeciągu okresu jednego roku.

Inną kwestią wartą uwagi jest opanowywanie swoich emocji. Inwestorzy nie mogą kierować się emocjami podczas trwania inwestycji. Nie mogą ulegać lękowi czy panice , gdyż może sprzedawać kiedy ceny będą bardzo niskie.

Ponadto, inwestorzy nie mogą ulegać swojej chciwości, gdyż wiąże się to z ryzykiem sprzedaży, podczas gdy panują niskie ceny. Jeżeli inwestor będzie trzymać się planu, skutki ewentualnych pochopnych decyzji, ominą go szerokim łukiem. Co więcej, jego budżet odczuje znaczącą ulgę.

Inną ważną kwestią jest zrealizowanie kroków, które są małe. Jest to w odpowiedzi na obawę o ryzyko. Jeżeli właśnie lękamy się ryzyka lub jesteśmy początkujący w inwestowaniu, nasze pierwsze transakcje dobrze gdy są realizowane, ale na mniejsze kwoty.

.

numeratis.eu